Наш досвід розведення креветок Амано

Наш досвід розведення креветок Амано

Цінність амано в акваріумістиці.


Креветка Амано швидко отримала популярність серед акваріумістів через велику користь, яку вона приносить акваріуму. Адже група таких Амано може за пару днів очистити акваріум від більшості видів водоростей. Виключення складають червоні водорості (наприклад, «чорна борода»). Однак Амано запобігає виникненню цього виду водоростей.
Цих креветок виловлюють в центральних районах Японії в прохолодних гірських річках. Шлях з Японії до України довгий та важкий для креветки, тому і ціна відповідна.
Креветки здатні адаптуватись до різноманітних умов, тому невибагливі в догляді, миролюбиві та достатньо крупні. І до того ж, не потребують спеціального корму для повноцінного життя.
Так як ми мали уже достатньо досвіду, щоб розводити креветок та успішно цим займались, звісно захотілось розвести і Амано.

Підготовка для розведення амано в акваріумістиці.


Прочитавши всі доступні на той час (8 років назад), переважно іноземні матеріали, ми зібрали необхідну інформацію для розведення цих креветок.
Якщо вас зацікавить розведення Амано, вам знадобиться:

  1. Осматична вода
  2. Достатня кількість морської солі ( сіль для морських акваріумів)
  3. Культура діатомових водоростей, які мешкають у товщі води
  4. Обладнання – компресор і мікроскоп
  5. Акваріум (ми використовували на 40л)
  6. Освітлення для вирощення діатомових водоростей
  7. Популяція дорослих креветок Амано (самці і самиці)

Процес розведення. Як все було.


На кожному етапі спочатку описуємо досвід креветки Амано в природі. Потім – власний досвід.

Етап перший. Набір ікри.

Самка, яка готова до запліднення викидає феромони для приваблення самців. Коли самці істерично літають по акваріуму в пошуках самки – це вірний шлях.
Доволі швидко можна побачити ікру на брюшних лапках самки. Інкубація проходить від 3х до 5ти тижнів

Етап другий. Перенесення личинок Амано в «море».

На відміну від Neocaridina heteropoda чи Caridina cantonensis, в яких з яйця виходять маленькі копії креветок, у Амано та в деяких інших вилупляється личинка (мізидна стадія). В природі, личинок течією виносить в солоні води морів, де вони живуть 3-6 тижнів, поїдаючи планктон та проходячи декілька стадій росту.

Відео ранньої стадії, де стає зрозуміло для чого мікроскоп.

В нашому випадку, коли самка скинула ікру, ми повернули її на попереднє місце мешкання до своїх родичів. А воду акваріуму, в якому залишись майбутні креветки Амано, ми почали поступово доводити до солоності 30ppt (доводили 3 дні).

Етап третій. Харчування личинок Амано в «морі».

В природі, в морі ці майбутні креветки Амано харчуються водоростями, які також називаються як «зелена вода».
Культура діатомових водоростей повинна утримуватись в окремій ємності (в нашому випадку, в пластиковій пляшці, яка стояла на вікні та аерувалась) з достатнім світлом та аератором.

Відео процесу поїдання зеленої води

Ми годували майбутніх креветок Амано так – добавляли зелену воду кожен день і не допускали повної прозорості води.

Етап четвертий. Від личинки до малька креветки Амано.

Молоді креветки Амано перебувають в солоній воді від 3х до 6ти тижнів.
Нажаль, наш досвід закінчився на ранньому етапі перебування личинки креветки Амано в солоній воді. Вся популяція загинула до кінця другого тижня.

Сумні висновки.

Відсутність морської води та складнощі утримання фітопланктону, відсутність стабільних результатів робить розведення цих японських креветок проблемним.


Пройшло уже 8 років після невдалої спроби розведення Амано. Ми впевнені, що акваріумістика в цьому плані розвинулася та пішла вперед, та не виключаємо повторити цю спробу знову, але уже з новою інформацією та кращими інструментами.
Тим більше є такі цікаві креветки-фільтратори, які теж мають солоноводну стадію личинки.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.