Методи стимулювання розмноження креветок в акваріумі

Методи стимулювання розмноження креветок в акваріумі

Однією з проблем, з якою може зіткнутись акваріуміст, це припинення розмноження креветок в акваріумі. Наче і умови нормальні і ніяких змін не відбувалось, але креветки припиняють набирати ікру.
Зазвичай акваріуміст починає вводити штучні стимулятори, на кшталт Benibachi Breeding Liquid.
В певних випадках стимулятори роблять свою справу та самка креветки набирає ікру. Однак постійне використання стимуляторів розмноження призводить до звикання організму креветок та зменшення їх ефективності.
Ми пропонуємо подивитися на цю проблему (припинення розмноження креветок) з іншого боку. Звернути свою увагу на умови життя креветок та їх розмноження у природі.
Дана стаття присвячена креветкам, які не мають стадію личинки.

Розмноження креветки в природніх умовах

Креветки переважно мешкають в гірських районах в струмках або невеликих річках.

Креветки в природніх умовах десь на півдні Китаю

Життя креветки протікає по певному циклу, який переважно пов’язаний з сезоном дощів.
Сезону дощів передує обміління водойми, відповідно і підвищення жорсткості та зменшення кормової бази.
Коли починається сезон дощів, відбуваються зміни в середовищі мешкання креветки, такі як:

  • пониження температури води в річці
  • опале листя, яке слугує їжею у майбутньому для креветки
  • разом з листям в струмки потрапляє і білкова їжа (переважно личинки комах, які є природним джерелом хітину), яку туди змиває дощова вода
  • зменшення жорсткості води
    Через певний час після покращення кормової бази відбувається розмноження.

Приймаючи все це до уваги, можна спробувати зімітувати подібні явища в акваріумі.
Увага! Варто зауважити що певні експерименти можуть бути летальними для особливо чутливих видів креветок, як BT0, Тайвані, PRL та інші.

Імітація періоду засухи в акваріумі.

В залежності від того як часто у вас відбуваються підміни, для початку, збільшуємо цикл підміни в 2 рази. Тобто, якщо ви міняли воду 1 раз на тиждень, тоді не міняєте 2 тижні.

Один знайомий акваріуміст-креветковод створив варіант очікування випарування третини води з акваріуму. Але цей варіант ви можете робити на свій страх та ризик.


В цей період варто бути дуже уважним до креветок, та спостерігати за їх станом. В разі погіршення стану (кволість, відсутність апетиту, помутніння тіла креветки) припинити експеримент.
Потім зробити масову підміну води.

Імітація сезону дощів в акваріумі.

Масова підміна води (2/3 від всього обсягу). Води повинна бути холоднішою на 5-7 градусів та більш м’якою. В цей раз можна підмінити чистим осмосом.
В цей період креветок варто почати годувати їжею з високим вмістом білка, на кшталт GlasGarten Shrimp Baby Food, Shirakura Ebi Dama Special, Mosura Excel Flakes. Доречно буде використання стимулятору в цей час.

Після цього підміни мають бути вдвічі частіше аніж ви робили до того, певний період. Тобто якщо робили підміну один раз на тиждень – робимо два рази. Також радимо кинути вимочене дубове листя або листя кетапанга в акваріум.

Маємо надію, що дана стаття була для вас цікавою та корисною. Ваші коментарі стимулюють нас на збільшення бази статтей про креветок та їх розведення.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.