Адаптація креветок у вашому акваріумі
Ми самі розводимо креветок, тому доля кожної креветки для нас не байдужа. Щоб креветка гарно адаптувалась у ваш акваріум та почувалась себе чудово, варто дотримуватись таких правил.
Правило 1. Вік акваріуму
Перед тим, як заселяти у ваш акваріум креветок, він має бути певним чином підготовлений. А саме: азотний цикл повинен УЖЕ функціонувати. Ця головна тема описана детально в статті “Азотний цикл, як основа успішного життя креветки”. Акваріум повинен попрацювати місяць уже з грунтом, рослинами, світлом та простими равликами-катушками. І тоді уже креветки будуть готові прийти у ваш акваріум.
Правило 2. Параметри води в акваріумі
Зміна параметрів води в акваріумі для креветок – це всеодно що взимку ви змінили морозну Україну на жаркий Єгипет. Креветка стресує уже при транспортуванні та, при різкій зміні умов, може не пережити саму адаптацію.
Параметри води в наших акваріумах:
- осмос + мінералізатор Salty Shrimp GH+
- кислотність РН 7,5;
- загальна жорсткість GH 6-8;
- карбонтана KH 0-1;
- температура води 21-25 градусів
- нітрати. нітрити, аміак повинні наближуватись до 0.
Варто зазначити, що підміни води відбуваються таким чином:
- креветки виду Caridina – два рази в тиждень 20-30% води
- креветки виду Neocaridina – 1 раз в тиждень 20-30% води
Правило 3. “Переведення” креветок на вашу воду
Навіть коли параметри вашої води близькі до параметрів продавця, параметри води, в якій транспортувалися креветки, уже кардинально відрізнятимуться. Це, перш за все. температура, а також рівень азотовмісних речовин.
Для адаптації креветок до ваших умов, найкраще використати так звану капельницю. Фото капельниці нижче. Періодичність капання – приблизно 1 капля в 1 секунду.
Якщо ви не маєте можливості “капати” креветок, тоді бажано помістити пакет з креветками в акваріум ( для вирівнювання температури) та протягом 3х годин з періодичністю 10-15хв, додавати воду з вашого акваріуму.
Правило 4. Годування креветок на період адаптації
Не поспішайте відразу годувати креветок. Ці ракоподібні самі знайдуть харчування без вашої допомоги. Насамперед, креветки харчуються дрібними мікроорганізмами, водоростями, яких є достатньо у вашому акваріумі після місяця запуску.
Починайте годувати креветок лише через тиждень, 1 раз в два дні. Ми годуємо креветок один раз спеціалізованим кормом, на другий раз – шпинатом бо кропивою (попередньо ошпарені окропом) з морозильника, які були заготовлені влітку. Корм повинен бути зїдений креветками за 2-3 години, тому варто відрегулювати його кількість з часом.
Правило 5. Ідеальні сусіди для креветок.
Ідеальними сусідами є равлики, бо вони не шкодять креветкам, та доїдають, залишений ними корм, роблячи воду чистішою.
Насправді, тема сусідства, болюча для нас, яка була описана в статті “Годувати риб креветками невигідно та негуманно”.
Правило 6. Утримання креветок у вашому акваріумі
Про підміни води та годівлю креветок, йшлося вище.
Загальні рекомендації:
Щоб креветки розмножувалися, варто забезпечити стабільність та послідовність, повторення одних і тих же дій
- Промивати губку потрібно раз на місяць, або коли помітили що на поверхні утворилась плівка/послабився потік води чи повітря з фільтру/креветки погано їдять. Спочатку промити під краном, потім прополоскати у воді, яку ви злили при підміні
- Сифонити грунт не варто – це може спровокувати різкий викид великої кількості азотовмісних речовин
- Коли на вулиці жарке літо, і кондиціонер відсутній, підвищення температури води в акваріумі призводить до збільшення кількості бактерій та, як наслідок, загибелі креветок. Бутилка з холодною водою в акваріумі, лише частково і ненадовго вирішить проблему.
- Шкідники акваріума, як планарія, гідра, водорості – це наслідок неправильних умов. Якщо виникають подібні проблеми, звертайтесь за консультацією – знайдемо причину разом.
- Вік життя креветок – 2-3 роки. Якщо ви помітили здохлу креветку, негайно приберіть її з акваріуму. Однак, не варто приймати панцир креветки після ліньки за креветку, яка загинула.
Правило 7. Сприятливі умови для креветок
- регулярні підміни ( осмос для Caridina)
- різноманітне харчування
- відсутність ворогів в акваріумі у вигляді риб, раків ітд.
Сподіваюсь, дана стаття була корисною для вас. Якщо виникли запитання, коментуйте, адже коментарі теж корисні в пошуках інформації про креветок.