Чому вимочене дубове листя важливе для креветок в акваріумі?

Чому вимочене дубове листя важливе для креветок в акваріумі?

Де креветки ростуть і живуть в Азії

Батьківщина креветок – водойми Китаю, Індонезії, Африки.
В даному відео показано природнє середовище проживання креветок Bee Shrimp – пращурів всіх акваріумних креветок Caridina Cantonensis sp.Bee. В даному випадку – це гірська річка на півдні Китаю.

Якщо уважно подивитись у відео, можна побачити опале листя, яке лежить можливо не один рік у водоймі.

Роль опавшого листя в водоймі для креветок

Перегниле листя відіграє важливу роль в природному середовищі Bee Shrimp.
Лежачи роками у водоймі опавше листя ром’якшується, чорніє і виділяє дубильні речовини, створюючи ефект «чорної води», яку ми спостерігаємо у відео. Опавше перегнивше листя є обов’язковим елементом харчування креветок і їх системи травлення, адже саме в дикій природі креветки харчувались таким видом їжі тисячоліттями.
Разом з тим, на листку у воді, мешкають бактерії, які є додатковим джерелом харчування креветок та бактерії створюють позитивний ефект кондиціонування води. Про азотний цикл детальніше читайте в статті «Азотний цикл, як початок комфортного життя креветок»

Імітація умов в акваріумі

«Відчувайте себе, як вдома» кажемо ми, коли кидаємо листочок Кетапанга або ж листя Дуба (яке відмочувалось у нас в банці уже більше 5 років). Креветки будуть потроху під’їдати листя та відчуватимуть щось рідне, з далекого далекого минулого своїх пращурів, яких колись відловили у подібних водоймах в Азії.

Що ми пропонуємо?

Листя Кетапанга можна придбати в сухому вигляді. Розмір одного листка може досягати в довжину 20см. Кетапанг можна кинути у воду (розраховуйте 1 листок на 100л води), можна приготувати настій з листя, або ж заварити як чай.
Замочене листя дуба ми пропонуємо на перший погляд в зовсім неприйнятному виді, однак, повірте, це того варте. Вам достатньо буде лише кинути цю чорну масу в акваріум. І креветки вам скажуть Дякую.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.